Assistant Editor

  • Doradztwo / Konsulting
  • Praca dodatkowa
  • 1 rok temu
  • Dolnośląskie ,Polska

Informacje o ofercie pracy

  • ikona
    Wynagrodzenie 3000 - 4000 / za tydzień
  • ikona
    Zmiana Noc
  • ikona
    Miejsce pracy 2 ofert pracy
  • ikona
    Stanowisko Specjalista
  • ikona
    Doświadczenie 2 lata
  • ikona
    Kwalifikacje Umowa zlecenie

Opis stanowiska pracy

The Team: The digital newsroom of S&P Global Market Intelligence is dedicated to delivering readers actionable news on financial markets around the world. The real estate team has a global focus, covering major real estate companies and transactions in North America, EMEA and the Asia-Pacific region.

The Impact: The assistant editor plays a key role in publishing, assigning and writing articles covering a range of topics, including M&A, executive moves, capital markets activity and property transactions.